ArGo to waporyzator przenośny, z ogrzewaniem hybrydowym. Szklany element ustnika wraz ze stalową komorą, daje użytkownikowi świetną a zarazem chłodną parę. Tak jak w 2 generacji, w modelach Air 2 czy Solo 2, zastosowano tutaj praktycznie tę samą elektronikę sterującą waporyzatorem. Znalazł się tutaj czytelny ekran OLED, na który widzimy wszystkie niezbędne informacje, a także możemy trochę skonfigurować nasz waporyzator dla własnych potrzeb.

Argo jest wykonany bardzo solidnie. Obudowa to połączenie aluminium oraz tworzywa sztucznego. Całość wykonana jest w kolorze czarnym, a sam waporyzator jest dość małych rozmiarów i bez problemu mieści się w dłoni. W odróżnieniu od poprzedników, szklany ustnik który służy też jako komora (tak jak w Air i Solo) chowa się praktycznie cały wewnątrz waporyzatora. U góry urządzenia natomiast znajduje się wysuwana część obudowy, którą możemy wysuwać, tym samym zabezpieczając wierzchołek ustnika i przenosić w raz z nim urządzenie. Wieczko możemy także zamknąć, wtedy ArGo jest jeszcze mniejszy. Gdy wieczko jest wciśnięte, szklany ustnik wystaje nieco ponad obudowę i to właśnie wtedy możliwa jest waporyzacja. Krótko mówiąc chcąc przenosić urządzenie z ustnikiem wieczko musi być wysunięte, a jeśli bez to wciśnięte, w innym wypadku możemy uszkodzić szklany ustnik.

ArGo posiada z boku obudowy gniazdo USB, którym ładujemy wymienny akumulator. Do tego celu używamy dołączonej do zestawu ładowarki 1,5A 5V i kabla USB. Możemy także użyć portu USB komputera czy power banku. ArGo jest zasilany ogniwem NCR18650B o pojemności aż 3400mAh. W pełni naładowany akumulator powinien wystarczyć na około 70-80 minut pracy. Wymiana akumulatora jest bardzo łatwa, na spodzie urządzenia znajduje się wieczko zamykane suwakiem i wystarczy go odblokować aby wyciągnąć ogniwo. Warto wyposażyć się w zapasowy akumulator 18650 o jak największej pojemności, wtedy mamy pewność że poza domem nie zabraknie nam prądu i będzie mogli do woli korzystać z dobrodziejstw waporyzatora ArGo.

Obsługa tego modelu jest w zasadzie identyczna jak modeli Air 2 i Solo 2. Do sterowania urządzeniem służą 3 przyciski umieszczone na froncie, tuż pod ekranem OLED: + i – oraz przycisk M (menu). Aby uruchomić nasz waporyzator wciskamy i trzymamy jednocześnie przyciski + i M, na ekranie ujrzymy wtedy odliczanie czasu, po którym urządzenie się uruchomi. Jest to zabezpieczenie przed przypadkowym włączeniem waporyzatora gdy jest przenoszony np. w kieszeni czy plecaku. Czas ten możemy zmieniać i do wyboru mamy 4 pozycje: 2, 4, 6 i 8 sekund. Najwygodniejsze a zarazem bezpieczne będzie ustawienie trybu włączania na 2 lub 4 sekundy. Gdy ustawiony czas upłynie, ArGo wita nas napisem Hi i uśmiechniętą buźką J. Wtedy na wyświetlaczu widzimy aktualną temperaturę komory, czyli będzie to mniej więcej taka temperatura jak panuje w pomieszczeniu. Widoczny jest również poziom naładowania baterii. Naciskając przycisk M (menu) mamy do wyboru kilka opcji:

- ustawienie dźwięku: off, low, medium, high

- ustawienie powiadomienia o nagrzaniu do wybranej temperatury: off, low, medium, high

- ustawienie automatycznego wyłączenia: od 5 do 15 minut, z możliwością wyboru co 1 minuta

- ustawienie skali temperatury: Fahrenheita lub Celsjusza

- ustawienie jasności wyświetlacza: lew, medium, high

- ustawienie czas włączenia urządzenia: 2, 4, 6 lub 8 sekund

To małe menu pozwala nam skonfigurować waporyzator według własnych potrzeb, dostosowując tylko kilka rzeczy, mamy możliwość wygodniejszego korzystania z urządzenia.

ArGo obsługuje zakres temperatur od 50 do maksymalnie 220°C. Ustawiać możemy dowolną temperaturę w tym zakresie, dokładnie co 1°C. Takie zestawienie daje nam bardzo duży wachlarz możliwości i swobodę użytkowania. Zmiana temperatury odbywa się po przed wciskanie przycisków + i -, nie trzeba tu z resztą nic tłumaczyć. Dłuższe przytrzymanie któregoś z nich powoduje przeskok temperatury co 10°C. Waporyzator wyłączamy tak samo jak się go uruchamia, na ekranie widzimy krótkie „off…” po czym ekran gaśnie. Nagrzewanie w tym modelu jest dość szybkie aczkolwiek trwa dłużej niż 30 sekund, nie jest to żadną wadą, biorąc pod uwagę inne zalety tego urządzenia.

ArGo dostajemy w bardzo ładnym czarnym pudełku. W skład zestawu wchodzą: waporyzator ArGo, kabel USB, ładowarka scieciowa, akumulator 18650 3400mAh, 2 szklane ustniki wraz z pudełeczkami ochronnymi, metalowa wykałaczka, 4 metalowe sitka, 2 zatyczki ustników, materiałowe etui, naklejka Arizer, instrukcja obsługi w języki angielskim i niemieckim.

ArGo jest dostępny w naszym sklepie internetowym w najniższej, bezkonkurencyjnej cenie

https://vapuj.pl/argo-vaporizer.html