Dzisiaj chcielibyśmy  przedstawić Boundless CFV to mobilny Vaporizer firmy Boundless Technology. CFV jest modelem w pełni konwekcyjnym. Czy jest dobry? Jakie ma wady i zalety? Czy warto go kupić? Dla kogo jest? Na te wszystkie pytania postaram się wam odpowiedzieć w naszej recenzji.

 
Boundless CFV niewielkich rozmiarów waporyzator, który bez trudu  zmieści się w dłoni bądź kieszeni. 

 

Przycisk włączający oraz przyciski służącę do kontroli temperatury znajdują się z boku urządzenia, znajdziemy tam także niewielki wyświetlacz. CFV ma składany plastikowy ustnik i dość pojemną komorę gdzie uda nam się zmieścić do 0,3g ziół. Urządzenie wygląda nieźle i robi dobre pierwsze wrażenie, niestety gdy weźmiemy go do ręki już tak dobrze nie jest.

 Obudowa jest plastikowa i choć plastik jest dobrej jakości to przez złe scalenie ze sobą elementów nie sprawia wrażenia porządnie wykonanej, górne wieczko do którego przymocowany jest ustnik nie jest dobrze scalone z resztą urządzenia- rusza się - producent mógł użyć choćby magnesów tak jak w przypadku CFX co lepiej zintegrowało by ze sobą elementy. Waporyzator jest za to bardzo lekki- co dla niektórych będzie dużą zaletą. 

Boundless CFV jest bardzo prosty w obsłudze, żeby go uruchomić wystarczy 5 razy wcisnąć przycisk włączający. Na ekranie wyświetla się  logo producenta po czym uzyskujemy możliwość ustawienia interesującej nas temperatury. Gdy już to zrobimy Vaporizer sam rozpocznie nagrzewanie a nagrzewa się bardzo szybko bo około 30 sekund, gdy temperatura osiągnie ustawiony przez nas poziom na ekranie pojawi się ikonka pary co informuje nas, że możemy przystąpić do inhalacji. Do poprawnej inhalacji musimy wiedzieć że należy brać długie wdechy nawet ponad 10-ciu sekund, lecz nie muszą być one wolne jak chociażby w FireFly2. 

Gdy nasze zaciągnięcia będą dłuższe i mocniejsze wtedy uzyskamy większą chmurkę. Z racji tego iż jest to waporyzator w pełni kondukcyjny zalecane jest w trakcie inhalacji przemieszać susz w komorze, najlepiej po kilku dobrych buchach po czym znów złożyć urządzenie i dokończyć inhalacje, bądź  odstawić i dokończyć później- w końcu to Vaporizer w pełni kondukcyjny.  Sesja inhalacji w tym modelu to 4 min, następnie urządzenie samo się wyłączy . W teorii wszystko brzmi natomiast rzucające się mankamenty, brakuje powiadomienia wibracją czy choćby mignięcia diodami, w przypadku CfV dostajemy malutki symbol pary na wyświetlaczu, który nie jest dobrze zauważalny. 
Boundless CFV to w pełni konwekcyjny i wydajny waporyzator. Pojemność komory wynosi 0,3 g suszu, taka ilość w zależności od jakości suszu i stopnia jego wysuszenia pozwala nam na około 8 dobrych zaciągnięć. CFV świetnie sprawdza się w inhalacji niewielką ilością suszu.

Vaporizer ten świetnie sobie radzi z ekstrakcją substancji z rośliny, susz po skończonej inhalacji jest ciemnobrązowy przez co widać, że substancje zostały dobrze wyekstraktowane z suszu. Dla lepszej wydajności warto przemieszać susz w połowie sesji gdyż jest to urządzenie konwekcyjne, jeśli nie mamy jak tego zrobić wciąż będziemy w stanie na wzięcie 4 dobrych wdechów, następnie możemy wyłączyć urządzenie i dokończyć inhalacje później gdyż zioła w komorze są ogrzewane tylko gdy bierzemy wdech, dzięki 100% konwekcji więc możemy rozbić inhalacje na kilka sesji. Podsumowując więc- Boundless CFV jest bardzo wydajny, satysfakcjonujące efekty uzyskamy już przy 0,15-0,2g suszu. 

Powyżej zawartość zestawu w skład którego wchodzą: instrukcja, narzędzie do mieszania, wycior, kabel USB, dwa zapasowe sitka oraz dodatkowy dokręcany prosty ustnik.

Dodatkowy ustnik pełni funkcje adaptera do fajki wodnej.

Do kolejnych zalet Boundless CFV  należy między innymi jego dyskrecja, urządzenie jest niewielkich rozmiarów i wygląda podobnie do niektórych elektronicznych papierosów. Korzystanie z niego w miejscach publicznych nie będzie więc wzbudzać żadnych sensacji, pomaga w tym także ilość zapachu generowanego przez waporyzator, CFV produkuje znacznie mniej zapachu od innych tego typu urządzeń. 

Kolejne o czym warto wspomnieć to prostota czyszczenia, całe urządzenie wyczyścimy bowiem w maksymalnie 15 minut, wszystkie elementy ścieżki pary są łatwe do zdemontowania. Waporyzator na dodatek nie wymaga częstego czyszczenia, raz na 3 tygodnie czy nawet raz w miesiącu w zupełności wystarczy.

Boundless CFV z zamontowanym adapterem do filtracji wodnej.

Chciałbym nadmienić, że recenzujemy drugą wersję CFV, bardzo dużą wadą u poprzednika była krótka żywotność baterii i wskaźnik baterii fałszujący jej realny poziom naładowania. Problem rozwiązano poprzez wykorzystanie innego typu ogniwa dzięki czemu akumulator wystarczy nam nawet na 40 minut ciągłej inhalacji, jak na urządzenie w pełni konwekcyjne jest to świetny wynik. Baterię ładujemy kablem microUSB, urządzenie do pełnego naładowania potrzebuje około 2 godzin.Podsumowując- Boundless CFV to świetny i dyskretny waporyzator przenośny w dodatku jest jednym z najtańszych urządzeń w pełni konwekcyjnych, niestety nie jest pozbawiony niedociągnięć, mimo to wciąż jest obecnie jednym z najlepszych w tym przedziale cenowym. CFV jest wydajny i oszczędny dla materiału, produkuje smaczną i gładką parę.

 

Jeśli szukasz waporyzatora 100% konwekcyjnego i nie chcesz wydać zbyt dużo pieniędzy, to ten Vaporizer jest dla Ciebie.