Boundless CFC 2.0 to mały i ergonomiczny waporyzator przenośny z szybkim czasem nagrzewania, w pełni cyfrową kontrolą temperatury, który wytwarza dobrej jakości parę a dodatkowo umożliwia filtrację przez wodę. CFC 2.0 to następca modelu CFC, który posiadał pewne wady konstrukcyjne, co w rezultacie doprowadzało do pękania plastikowych ustników, więc tym razem producent poprawił tę wadę a rezultatem jest solidna mała jednostka, która jest warta uwagi między innymi modelami przenośnymi w okolicy 300 zł.

 

 

Jakość pary

 

Większość użytkowników waporyzatorów woli otrzymywać nieco większe chmury ze swoich urządzeń, kosztem smaku i aromatu pary. CFC 2.0 wytwarza bardzo dobrej jakości parę jak na tak małe urządzenie. Chmury zaczynają pojawiać się w okolicy 185 ° C, a poniżej 200 ° C para smakuje przyzwoicie. Powyżej tej temperatury smak zaczyna się degradować,  a w najwyższych temperaturach jest nieco gryzący, lecz para nie jest gorąca, ponieważ ustnik dość dobrze ją schładza.

 

Nagrzewanie

 

Waporyzator bardzo szybko osiąga wybraną temperatur. Nagrzanie do 200 ° C trwa niecałe 30 sekund. Jest to bardzo dobry wynik, gdyż momentalnie od momentu włączenia nasz sprzęt jest gotowy do użycia, więc nie musimy długo czekać aż nasz vaporizer się nagrzeje a my będziemy mogli w końcu wziąć chmurę. Tutaj zdecydowany plus dla CFC 2.0, poprzedni model również bardzo szybko się nagrzewał, więc nowy model jest tak samo dobry pod tym względem co jego poprzednik.

 

 

Pełna kontrola temperatury

 

Cyfrowa kontrola temperatury jest już normą w większości waporyzatorów dostępnych na rynku. CFC 2.0 jest dysponuje zakresem od 60 do 230 ° C, a temperaturę można dowolnie ustawiać co 1 ° C za pomocą przycisków + i -. Przy przytrzymaniu, któregoś z nich ustawienie temperatury przewija się bardzo szybko. W połączeniu z szybkim czasem nagrzewania, ustawiana temperatura zmienia się niemal natychmiast. 

 

Żywotność baterii

 

CFC 2.0 jest wyposażony we wbudowany akumulator 18650, który wystarcza na odbycie nawet 10-12 sesji w niższych temperaturach, a w najwyższych ten czas będzie nieco się skracał. Więc ogólnie możemy spodziewać się około 8-10 sesji na w pełni naładowanej baterii. Więc jeżeli ktoś nie pochłania bardzo dużych ilości suszu, to CFC 2.0 spokojnie wystarczy na 1 lub nawet 2 dni wapowania, wszystko zależy od ilości sesji. Gdy akumulator jest rozładowany, jego naładowanie do pełna, może zająć nawet do 3 godzin, więc należy pamiętać o wcześniejszym jego ładowaniu, gdy będzie mieli w planach kilka sesji z tym vapkiem. Z CFC 2.0 nie możemy jednocześnie korzystać i ładować baterii, podobnie zresztą jak w wielu innych modelach. Jeżeli ktoś pragnie mieć wymienny akumulator, Boundless posiada w swojej ofercie podobny model, właśnie z wymiennym akumulatorkiem typu 18350. Zobacz na Boundless CFC Lite.

 

Adapter wodny

 

Boundless zaserwował w zestawie adapter wodny dla CFC 2.0. Wiele osób korzysta z filtracji wodnej i tutaj duży plus dla producenta, gdyż adapter otrzymujemy w zestawie i nie musimy go osobno dokupywać. Adapter wykonany jest z tworzywa sztucznego i pasuje do filtrów wodnych ze standardowymi szlifami 14 oraz 18 mm. Adapter montujemy w miejsce ustnika a następnie całość podłączamy do filtra wodnego. Para przepuszczona przez wodę, będzie dla naszego gardła i płuc delikatniejsza, bardziej schłodzona i smaczniejsza.

 

Komora i zużycie suszu

 

Komora w CFC 2.0 została wykonana z ceramiki i podobnie jak w modelu CFC ma ona podłużny kształt. W komorze możemy pomieścić nawet do 0,3 g suchych ziół, ale nie potrzeba aż takiej ilości aby uzyskać satysfakcjonujące efekty. Przepływ powietrza jest na średnim poziomie, więc jeśli zbyt dużo i ciasno zapakujemy komorę, waporyzator nie będzie w stanie równomiernie ogrzać jej zawartości i dostarczyć nam dobrej pary. W żadnym waporyzatorze nie zaleca się ubijania ziół. Odpowiednia ilość suszu będzie równomiernie ogrzewana i odparowywana z komory nawet bez konieczności ich przemieszania w trakcie trwania sesji. W zestawie z CFC 2.0 nie znajdziemy żadnej podkładki ani kontenerka na koncentraty, więc jeżeli ktoś chciałby waporyzować coś więcej od suszu, musi wykazać się odrobiną kreatywności lub poszukać jakiejś podkładki która podpasuje z innego modelu waporyzatora. Podsumowanie 

 

CFC 2.0 jest nieco większy i cięższy od swojego poprzednika, który miał kształt łezki, zwężał się w kierunku komory, tworząc przez to gorące punkty i pęknięcia w obudowie. Przeprojektowany CFC 2.0 ma regularny kształt. Pozostaje przez to chłodniejszy i nie powinien sprawiać problemów konstrukcyjnych. Obudowa jest także wykonana z materiału, który możemy bez problemu czyścić alkoholem izopropylowym bez obaw o jej uszkodzenie.