CFC Lite – najnowszy waporyzator przenośny od firmy Boundless Technology

CFC Lite miał swoją premierę zaledwie kilka dni temu. Jest to najnowszy przenośny vaporizer z serii CFC. Poprzednie modele nosiły nazwy CFC oraz CFC 2.0. CFC Lite został zaprojektowany w podobny sposób, lecz z kilkoma drobnymi różnicami.

Waporyzator został wykonany tak jak poprzednicy z bardzo dobrej jakości tworzywa sztucznego. Jego wymiary tak jak całej serii CFC są bardzo kompaktowe, a dokładnie 98x34x32mm. Jest to jeden z najmniejszych waporyzatorów przenośnych dostępnych obecnie na rynku. CFC Lite to waporyzator kondukcyjny. Oznacza to, że podgrzewana jest komora, a w niej zioła które tam wsypiemy. Komora, tak jak w poprzednich modelach wykonana została z ceramiki. Gwarantuje dobry i niezmieniony smak ulubionego suszu. Pomieści ona do 0,4g materiału. Warto nadmienić że CFC Lite nie oferuje możliwości waporyzacji koncentratów, tylko i wyłącznie suszu.

Poprzednie modele CFC posiadały wbudowane wyświetlacze OLED. Dzięki takiemu rozwiązaniu, można było precyzyjnie i z pełną swobodą ustawiać wybraną temperaturę co 1°C. Tutaj niestety producent nie pokusił się o ekran. Do wyboru mamy 3 ustawienia temperatur: 196°C, 206°C oraz 216°C. Nie jest to żadnym problemem, gdyż najpopularniejsze susze najlepiej waporyzuje się właśnie w okolicach 200°C. Każde ustawienie sygnalizuje innym kolorem wbudowana dioda LED. Analogicznie najzimniejsze ustawienie 196°C odpowiada niebieskiemu podświetleniu, średnia wartość 206°C to kolor zielony, natomiast najwyższa temperatura 216°C zapala diodę na kolor czerwony. Obsługa waporyzatora prosta, mamy tu tylko jeden przycisk. Włączanie/wyłączanie urządzenia 5-cio klikiem, a zmiana temperatury przez wciśnięcie i przytrzymanie przez 2-3 sekundy przycisku.

Co jest najlepsze w CFC Lite? W odróżnieniu od CFC i CFC 2.0 ten model posiada wymienne ogniwo typu 18350 o pojemności  800mAh. Producent deklaruje, że w pełni  naładowane wystarczy nam na przeprowadzenie od 3 do 5 sesji waporyzacji. Ogniwo możemy ładować w waporyzatorze za pomocą zwykłego kabla microUSB. Kto posiada dedykowaną ładowarkę do tego typu ogniw, bez problemu może również z niej korzystać. Oczywiście warto wyposażyć się w w zapasowy akumulator typu 18350, wtedy bez obaw możemy udać się z naszym waporyzatorem w plener i w razie konieczności po prostu wymienić zużyty akumulator na pełny. Wymiana, jest bardzo prosta i zajmie nam kilka sekund. Od spodu vaporizera znajduje się odkręcane wieczko.

Zestaw jaki otrzymamy od producenta jest krótko mówiąc standarowy: Waporyzatora, kilka wymiennych sitek do ustnika i komry, kabel USB, wyciorek, metalowa wykałaczka, instrukcja obsługi i pudełko.

 

Podsumowują CFC Lite to bardzo mały waporyzator przenośny, który umożliwia waporyzację suszu. Jego głównym atutem jest wymienny akumulator przy tak małych gabarytach urządzenia. Na uwagę zasługuje również ceramiczna komora oraz ogólne wykonanie z bardzo dobrej jakości materiałów.


Już za niedługo będzie dostępny w naszym sklepie internetowym www.vapuj.pl w konkurencyjnej cenie.