WitamDziś omówimy istotną kwestię przy inhalacji się waporizerem a dokładnie jaki wpływ ma jakość suszu użytego do vaporyzacji.

Każdy produkt dostępny na rynku przechodzi szereg testów które wskazują na jakość danej rzeczy. Każda produkcja przebiega również inaczej.

To samo tyczy się marihuany. Jakość konopi zależy od kilkunastu czynników, począwszy od nasiona- po metody suszenia i powolnego nabierania smaku. Omówimy jak powinien wyglądać prawidłowy i nie prawidłowy susz do inhalacji.To co jest dostępne na rynkuNiestety marihuana w wielu krajach jest źle uprawiana, źle suszona i źle przechowywana. 

Jako że susz często ma w sobie dodatkowe substancje tylko w celu zwiększenia wagi czyli zarobkowym, jego jakość jest słaba.

Często dodawane są substancje tj. opiaty heroiny, domestos, ace, cukier, saletra, piach, soda, proszek do pieczenia itd itp.

Słaba jakość suszu powoduje słabe efekty w leczeniu się poprzez vaporizer bądź też może zaszkodzić zdrowiu.

Odmiany które uprawiane są na masowe skale nie są odmianami medycznymi a zazwyczaj szybkimi które w stosunku do medycznej mogą zaszkodzić.Jak rozpoznać słaby susz do vaporyzacji?Słaby susz charakteryzuje się przede wszystkim przez kolor, konsystencje a także zapach.

Kolor suszu musi przypominać suchą przyprawę, aromatyczną i nie zjełczałą. Jeżeli susz jest miękki a nie kruchy na 80% jest skażony bądź też źle wysuszony. W najgorszym przypadku susz jest zarażony pleśnią - co może być przyczyną grzybicy płuc, bardzo bolesna choroba, a także palenie spleśniałego suszu jest szkodliwe i rakotwórcze.

Dlatego jakość musi być bardzo wysoka by móc stwierdzić iż się leczymy poprzez stosowanie marihuany.

Konsystencja - bardzo często susz z ulicy jest miękki, sypki, klejący się, błyszczący się pod światło a także przypomina wszystko inne a nie konopie. Gdy mamy dotyczenie z takim zjawiskiem na 90% susz jest skażony dodatkowymi substancjami zwiększającymi wagę.

Jakość tego suszu jest wyjątkowo słaba i nie ma ona medycznego zastosowania.No dobrze ale poprzez vaporizer wyparują te środki szkodliwe?Nic z tych rzeczy, nie wiadomo jakie środki dodatkowe zostały użyte i w jaki sposób one reagują na temperaturę. Dlatego sama temperatura vaporizera nie usunie ich, a wręcz może przynieść negatywne skutki dla naszego organizmu.

Paląc nieznanej jakości suszu to ryzyko również utraty zdrowia, dlatego bardzo istotną role gra tutaj Jakość suszu.Aby jakość suszu do vapka była jak najwyższa należy kierować się głównie myślą iż susz jest im bliżej biologicznych warunków tym jest lepszy i leczy bardziej.

Jeżeli jesteśmy ogrodnikami wybieramy odmiany typowo medyczne, stawiamy na Bio nawozy(organicznego pochodzenia) a także jak najbliższe warunki naturalne uprawy.

Po zbiorach susz wymaga również odpowiednich warunków suszenia,  a także przechowywania (curring) ma to na celu poprawę smaku, zapachu i mocy suszu.Czy można poznać jakość suszu paląc już go w vaporizerze?Można, susz o dużej jakości charakteryzuje się smakiem podczas wdechu. Jest to zazwyczaj klarowny smak odmiany, gdy jest to skażony susz jest on paskudny czuć że jest to roślina nie do końca czysta.

To samo tyczy się różnicy pomiędzy suszem uprawianym na nawozach organicznych  a  mineralnych. Susz z upraw Ekologicznych(nawozy organiczne) charakteryzuje się lekkością a także bardzo klarownym smakiem, zapachem i popiołem. Susz z upraw na nawozach mineralnych jest cięższy, ciężej się również pali, a także czuć charakterystyczny smak na języku. Popiół z suszu ów jest ciemniejszy i bardziej skawalały. Każda odmiana ma swój charakterystyczny smak i zapach, dzięki vapkowi można również określić go ściślej gdyż nie spalamy substancji smolistych które w pewnym sposobie zmieniają smak suszu.Jakość to przede wszystkim ładny wygląd ogólny suszu/ topka, susz jest kruchy, o kolorze lekko suszonej zieleni, zapach intensywny charakterystyczny dla marihuany. Bardzo dobrze świadczą widoczne brązowe włoski, jest to oznaka iż roślina została ścięta w dobrym momencie. Susz pochodzący z ulicy zazwyczaj nie posiada brązowych włosków gdyż jest ścięty zbyt szybko- roślina jest niedojrzała.

Szybko ścięte rośliny mają przede wszystkim słabą moc która nie w pełni leczy, a także działa - zazwyczaj faza schodzi po ok 40-50 minutach.

Mija się to z istotą vaporyzacji, gdyż jakość i moc(jej długość również) ma zdrowotny wpływ na organizm. Gdy używamy słabej jakości suszu efekty są również słabsze i mniej efektywne. Dla osób leczących się marihuaną ma to bardzo duży wpływ.Gdy mamy użyć suszu kupionego z ulicy a uprawianego przez profesjonalnego ogrodnika również przy przygotowywaniu do inhalacji vapkiem zobaczymy różnicę, między innymi  w kruszeniu suszu. Susz z ulicy mieli się bardzo ciężko, lepi się, ciężko go zmielić, susz od Ogrodnika zaś będzie bez problemu zmielony i lekki co nie przyniesie żadnego problemu.Istotą vaporyzacji jest jak najefektowniejsze inhalowanie sie bez obciążania organizmu innymi substancjami, dlatego gdy chcemy leczyć się vapkiem musimy być świadomi iż jakość suszu to 90% sukcesu.Gdy nie mamy możliwości uprawy, a chcemy się leczyć należy udać się do klubów konopnych lub tzw. coffeshopów. Profesjonaliści pomogą wybrać susz a także można się dowiedzieć jak była uprawiana roślina którą będziemy się inhalować. Susz z bio upraw i medycznego pochodzenia będzie znacznie droższy - im lepsza jakość tym wyższa cena.No ale gdy nie mamy możliwości istnieją również metody oczyszczania suszu z substancji tzw. watercurring, za pomocą wody. Metoda ta lekko "wypłucze" substancje, ale należy wtedy ją dodatkowo poddać powolnemu procesowi suszenia, co jest ryzykiem pojawienia się pleśni.Paląc susz z organicznych upraw mamy pewność jakości a także tego iż nic nie zagraża naszemu zdrowiu, co w istocie inhalacji vaporizerem ma duży wpływ na naszą świadomość. Świadomość podczas palenia ma duży wpływ na efektywność leczenia jak i cały przebieg fazy. Dlatego susz musi być odpowiedniej jakości tylko taki ma sens inhalacji.Reasumując paląc susz z niewiadomego pochodzenia nie mamy do końca pewności co do jakości, należy zwrócić uwagę na te kilka aspektów wyżej wymienionych by nie dać się nabrać i móc korzystać ze zdrowotnej strony marihuany.

Aby inhalacja miała pozytywny wpływ na leczenie i rekreację należy zawracać uwagę na to czym się inhalujemy.

 

 

 

pozdrawiam

Ambasadorka