Małe i dyskretne vaporizery zyskały sobie dużą sympatię wśród użytkowników którzy cenią sobie mobilność, i mogą wziąć swój vaporizer wszędzie gdzie tylko zapragną. Flowermate V8.0 jest urządzeniem przenośnym ale uwagę przykuwa jego duży rozmiar. W tym artykule omówimy krótko ten model.

Flowermate V8.0 charakteryzuje na pewno szybki czas nagrzewania. Potrzeba jedynie około 30 sekund aby vaporizer uzyskał ustawioną temperaturę. Obsługa urządzenia jest również prosta i intuicyjna. Aby włączyć waporyzator należy 5 krotnie nacisnąć przycisk zasilania i wtedy na ekranie pojawi się napis SYSTEM ON, i vaporizer rozpocznie automatycznie nagrzewanie. Od spodu mamy komorę do której wsypujemy naszą ulubioną mieszankę.  Temperaturę ustawiamy przyciskami + i -. Gdy nasz vapek osiągnie ustaloną temperaturę wyświetlacz będzie wskazywał to jako ACT. TEMP. Teraz wystarczy tylko wyciągnąć ustnik i już można zabierać się za waporyzację.

Flowermate V8.0 pozwala na dokładne ustawienie temperatury i do dyspozycji mamy spory zakres, od 40°C do 230°C, z dokładnością co 1°C. Połączenie szklanego ustnika z ceramiczną komorą daje bardzo dobre efekty smakowe. Jakość uzyskiwanej pary jest bardzo dobra.

Wykonanie vaporizera jest bardzo dobre, choć nie jest to sprzęt z najwyższej półki. Wspomniana komora ceramiczna i szklany ustnik to niewątpliwie duże atuty tego modelu. Również mały wyświetlacz OLED który podaje informacje na temat baterii oraz temperatur.

Zastosowano tu 3 ogniwa po 2000mAh każde, co daje łącznie 6000mAh pojemności. Powinno to zapewnić od 2,5 do 3 godzin ciągłej pracy.

Jeżeli chodzi o mobilność to tu trzeba odjąć kilka punktów. V8.0 jest niewątpliwie duży, więc sprawa dyskrecji jest nieco przesądzona. Nie sposób schować urządzenia w dłoni gdyż jest ono za duże.

Flowermate ma 5 minutowy auto off, to znaczy że po 5 min grzania urządzenia przełącza się w trym uśpienia i aby móc dalej waporyzować należy je wzbudzić przytrzymując przez 3 sekundy przycisk zasilania.

Podsumowując flowermate na pewno nie jest urządzeniem idealnym, głównie ze względu na swoją budowę. Jednak jak każdy vaporizer ma swoje plusy i minusy. Na pewno znajdą się chetni którym przypadnie do gustu ten model.