VS3 Vaporizer – rzut okiem…

A więc po kolei. Aby włączyć vaporizer należy przesunąć przycisk-włącznik z boku obudowy i zapali się biała dioda LED. Następnie trzeba przesunąć szklaną pokrywę aby uzyskać dostęp do komory. Po jej uzupełnieniu swoim ulubionym suszem, przesuwamy z powrotem wieczko. Naciskamy drugi przycisk i dioda LED powinna zacząć migać na kolor czerwony, a po osiągnięciu temperatury będzie świecić stale kolorem czerwonym – pierwsze ustawienie temperatury. Czas od uruchomienia do nagrzania powinien zająć nie więcej niż minutę. I w tym momencie vaporizer jest gotowy do działania.

Vaporizer VS3 oferuje 3 różne ustawienia temperatury 193, 204 i 226°C, które możemy bardzo łatwo przełączać jednym przyciskiem. Każde ustawienie sygnalizowane jest innym kolorem diody led, 194°C – kolor czerwony, 204°C – kolor zielony, 226°° - kolor niebieski.

Najlepiej sprawdzają się  2 pierwsze ustawienia temperatur, to ostatnie jest trochę za wysokie. Vaporizer mimo że jest wykonany z tworzywa sztucznego to daje bardzo czystą i przyjemną parę. To między innymi dlatego że komora na susz jest ceramiczna a ustnik został wykonany ze szkła. Wszystkie te elementy są łatwo dostępne do czyszczenia, więc utrzymanie vaporizera w czystości nie sprawia specjalnych problemów. Część wokoło komory podczas inhalacji jest bardzo gorąca ale to nic nadzwyczajnego gdyż większość tanich vaporizerów ma również gorące elementy. Nic dziwnego, temperatura dochodzi tam do 200 czy ponad 200°C więc jest bardzo wysoka temperatura i po prostu musi się gdzieś rozchodzić.

Bateria w VS3 powinna wytrzymać średnio około 8 sesji licząc od 5 do 7 minut na jedną sesję. Więc 45-60min ciągłej waporyzacji jest możliwa. I jest to dość dobry wynik. Vaporizer nie posiada wskaźnika baterii więc trzeba pamiętać samemu o jego ładowaniu.  Urządzenie wyposażone jest w gniazdo micro-USB więc jego ładowanie jest proste i możemy je np. podłączyć kablem do gniazda USB naszego komputera.

Co do wyglądu to nie jest to klasyczny podłużny wygląd trochę przerośniętego e-papierosa lecz bardziej przypomina zabawkę – łódź podwodną albo zeppelina.

Podsumowując, VS3 jest jednym z tańszych vaporizerów, który daje dobrą jakość inhalacji i powinien zadowolić początkujących użytkowników, posiada 3 ustawienia temperatury a bateria wytrzymuje do 60 minut pracy więc jak najbardziej VS3 można uznać za udany sprzęt.