Jak wybrać odpowiedni do swoich potrzeb młynek do suszu konopnego?

 

Jak wybrać odpowiedni do swoich potrzeb młynek do suszu konopnego?

 

Młynek to niezwykle przydatne urządzenie, które służy do rozdrabniania suszu konopnego tak, by po pierwsze: uwolnić z niego terapeutyczne kannabinoidy i terpeny, a po drugie: by móc go konsumować w sposób bardziej przyjemny i efektywny, a także wydajny.

Nie dziwi zatem fakt, że pytania o to jak wybrać odpowiedni dla siebie młynek do suszu konopnego trafiają na naszą skrzynkę tak często. Jest to na tyle palący temat , że postanowiliśmy stworzyć krótki przewodnik, który ułatwi Wam ten wybór.

Kilka pytań, które warto sobie zadać przy wyborze kraszera marzeń.

Od razu sprowadzimy na ziemię wszystkich tych, którzy myślą że wybór odpowiedniego młynka do suszu konopnego to maksymalnie ustalenie jego koloru i ceny, którą chcemy za niego zapłacić.

Mnogość dostępnych materiałów z których młynki są wykonane, może przyprawić o zawrót głowy (aluminiowe, plastikowe, akrylowe, drewniane, metalowe itd.), o funkcjonalności nie wspominając…

Niestety, albo stety na rynku dostępnych jest sporo rozwiązań, które warto rozważyć po to, by cieszyć się wygodnym, pięknym i bezpiecznym w użytkowaniu grinderem.

Dlatego przygotowaliśmy listę pytań, na które warto sobie odpowiedzieć, nim w ogóle zabierzesz się do przeglądania dostępnych ofert.

Gotowy? No to lecimy!

Odpowiedz sobie na te pytania:

  • Jak często zamierzam korzystać z młynka do konopi?

  • Czy ważne jest dla mnie bezpieczeństwo i wygoda użytkowania?

  • Czy lubię spędzać wolny czas na czyszczeniu swoich konopnych akcesoriów?

  • Czy mam dodatkowe akcesoria jak pojemnik do przechowywania suszu, albo tackę do przesypywania go do np. waporyzatora?

  • Czy w ogóle korzystam z waporyzatora?

  • Czy wygląd kraszera jest dla mnie ważny?

 

Dlaczego te pytania są istotne przy wyborze swojego grindera?

Biegniemy z wyjaśnieniem.

Otóż, jeżeli na pierwsze pytanie odpowiedziałeś, że korzystasz z młynka dość często, to znaczy, że najlepiej gdybyś skierował się z wyborem ku renomowanym firmom.

Dlaczego? Bo taki młynek będzie wykonany z trwałego materiału i nie odmówi posłuszeństwa po kilku tygodniach rozdrabniania dla Ciebie Twojego suszu.

W takim wypadku warto potraktować ten zakup jako inwestycję. Zwłaszcza, jeśli na drugie pytanie odpowiedziałeś również twierdząco.

Bowiem dobrej jakości grindery, pochodzące od renomowanych producentów nie są wykonane z chińskiego plastiku, który po pewnym czasie użytkowania może zacząć przedostawać się do Twojego suszu (a jest to niebezpieczne dla zdrowia ze względu na obecność w takim plastiku ftalanów i bisfenolu A – zdecydowanie nie chcesz tego wdychać do swoich płuc).

Ponadto mechanizmy takich kraszerów są zdecydowanie bardziej trwałe. Posłużą Ci na długi czas. Tak jest chociażby w przypadku grinderów wyposażonych w korbkę. Nie dość, że zapewniają wygodę użytkowania, to jednocześnie są odporne na częste użytkowanie.

Jeżeli nie lubisz zbyt często czyścić swoich akcesoriów lub w ogóle nie lubisz mieć ich zbyt wiele, to pomyśl o kilkuczęściowych młynkach. W naszym sklepie znajdziesz spory wybór grinderów wyposażonych w pojemniki do przechowywania suszu, czy specjalne komory które zastępują tackę do przesypywania suszu.

Owszem są mniej poręczne od jednokomorowych młynków, ale z drugiej strony takie rozwiązania - dwa czy nawet cztery w jednym, są niezwykle wygodne i oszczędzają miejsce w kieszeniach .

Jeżeli jesteś użytkownikiem waporyzatora konwekcyjnego, albo lubisz mocno puszysty susz to dobrym rozwiązaniem jest zakup grindera, który wyposażony jest w dwa rodzaje dna komory mielącej. To świetne rozwiązanie, by móc odpowiednio dopasowywać poziom zmielenia, do osobistych preferencji.

A, jeżeli lubisz oddzielać susz od pyłku, prawdopodobnie skierujesz swój wybór w stronę cztero-komorowych młynków. Dlaczego?

Ponieważ na swoim dnie posiadają drobne sitko, które sprawnie rozdziela jedno od drugiego. A do tego zapewnia wyżej wymienione funkcje np. przechowywania swojego ulubionego ziela.

Przejdźmy teraz do wyglądu młynka.

Szczerze? Tu można poszaleć!

Kolorowe, z nadrukami, bez nadruków, rzeźbione … no poważnie! Wybierz tak, by codzienne sięganie po to akcesorium napawało Cię radością i poczuciem, że trzymasz w dłoni coś co nie tylko jest funkcjonalne i potrzebne, ale i piękne! Bo czemu nie, skoro nasza oferta jest pod tym względem tak obfita? Niech grinder cieszy Twoje oko!

Ok, przebrnęliśmy już przez najważniejsze opcje, ale została jeszcze jedna. Mamy nadzieję, że siedzisz, bo wyobraź sobie że kraszer do suszu może być nie tylko ręczny, manualny … ale i elektryczny!

Tak! Dokładnie, elektryczny młynek do suszu konopnego jest już rzeczywistością! Dlatego jeśli lubisz nowinki technologiczne, albo chcesz przenieść korzystanie ze swojego ulubionego zioła do 21 wieku, to być może pokierujesz swoją uwagę w tę stronę?

Uff, chyba wyczerpaliśmy temat. Jednak jeżeli potrzebujesz indywidualnego wsparcia w wyborze młynka, to śmiało! Napisz lub zadzwoń do nas! Służymy pomocą, naszą wiedzą i wieloletnim doświadczeniem.

A ten link przeniesie Cię do świata młynków dostępnych w naszej ofercie: https://vapuj.pl/akcesoria-do-vaporizerow-waporyzatorow/mlynki-grindery.html