TOP 5 tanich vaporizerów:

1. XVAPE Vital.  Dobry wybór jeśli chodzi o cenę i jakość. Wbudowana bateria 2200mAh wystarcza na 2h waporyzacji. Bardzo szybkie nagrzewanie, około 20sekund jest dodatkowym atutem. Nie zabrakło też komory ceramicznej na susz. Zastosowano tutaj wyświetlacz OLED który wyświetla aktualne parametry urządzenia. Port ładowania to standarowy microUSB. Ustawienia temperatur możemy dokonywać w zakresie od 100 do 240°C. Cena 279zł VAPUJ.PL

2. Flowermate Aura. Producenta chyba nie trzeba nikomu przedstawiać, a Ci którzy nie są obeznani w temacie to podpowiemy, że firma zasłynęła m.in. z dobrych vaporizerów z serii V5, które zdobyły liczne grono zwolenników. Nowe dziecko – model Aura wyposażony został w najmocniejszą baterię spośród reszty porównywanych modeli bo aż 2600mAh, co powinni pozwolić na około 2h waporyzacji. Kolejnym atutem, jak z resztą większość vaporizerów Flowermate jest ceramiczna komora na susz. Gdyby to nie wystarczało to w zestawie dostajemy również wymienną komorę do wosku. Zakres temperatury jaki mamy do wyboru to od 40 do 230°C. Wbudowany wyświetlacz OLED informuje o temperaturze oraz stanie baterii. Ładowanie akumulatorka odbywa się za pomocą gniazda microUSB. Cena 309zł VAPUJ.PL

3. Airis Viva – kolejny model, który wyposażony został w wyświetlacz OLED, akumulator 2200mAH i port microUSB. Komora na susz wykonana jest ze stali nierdzewnej. Zakres temperatur waha się w granicach od 149°C do 224°C. Klasyczny model taniego vaporizera. Cena 279zł VAPUJ.PL

4. Titan 2. Podświetlany ekran LCD przekazuje nam informacje na temat stanu baterii oraz aktualnej temperatury. Do dyspozycji mamy zakres od 90°C do 220°C, z możliwością ustawienia temperatury co  1°C. Istnieje również możliwość zmiany skali z Celsjusza na Fahrenheita. Titan 2 zyskał sporą popularność wśród użytkowników, dzięki nie wielkim rozmiarom, mnogości ustawień oraz niskiej cenie. W obydwu modelach zastosowano akumulatory litowo-jonowe o pojemności 2200mAh co zapewnia nam około 90minut ciągłej waporyzacji. Wbudowny port mico USB służy do ładowania baterii. Urządzenia zostały wyposażone w cyfrową stabilizację temperatury oraz automatyczne wyłączanie grzania po 10 minutach pracy. Cena 239zł VAPUJ.PL

5. Titan 1, uboższy i starszy model Titana. Nie posiada wyświetlacza LCD i umożliwia waporyzację  tylko w 3 różnych temperaturach: 185°C, 195°C i 215°C. Każde ustawienie sygnalizuje nam innym kolorem wbudowana dioda led. Jest to chyba najtańszy na rynku prawdziwy vaporizer który nie przypali nam suszu, a jego cena jest bardzo atrakcyjna. Tak samo jak TItan 2 mamy tu akumulator 2200mAh i port microUSB. Cena 219zł VAPUJ PL

 

UDPATE 12.05.2016

IMAG 2  waporyzator  nie tylko do suszu ale również do olejku czy wosku.  Jest to ciekawa propozycja różniąca się od innych modeli tym, że dzięki wbudowanemu gwintowi  w standardzie 510 istnieje możliwość podłączenia atomizera z olejkiem czy woskiem. Model ten nie posiada wyświetlacza co też ograniczyło możliwości ustawień temperatur i do wyboru są 3 opcje, każda sygnalizowana innym kolorem diody LED: 180°, 205° i 230°C. Wbudowana bateria ma pojemność 2200mAh i powinna wystarczyć na około 60 minut pracy, a ładować ją możemy przez standardowy już port microUSB.

Kolejny vaporizer z możliwością stosowania nie tylko suszu ale i olejku/wosku to XMAX V2 PRO. Komora na susz jest wykonana z ceramiki a dzięki dodatkowej komorze na substancje płynne , XMAX V2 PRO daje nam możliwość waporyzacji  w każdym zakresie. Elegancka aluminiowa obudowa mieści  na sobie 5 diod LED odpowiedzialnych za wskazywanie aktualnej temperatury urządzenia. Do wyboru jest 5 ustawień co 10°C, poczynając od  180 a kończąc na 220°C. Wbudowany akumulatorek o pojemności 2200mAh powinien dać od 45 do 60min pracy, a jego ładowanie odbywa się przez port microUSB.

Ostatnim już urządzeniem jest vaporizer Jomotech.  Ładny design zamknięty w obudowanie z aluminium. Mały wyświetlacz OLED, bateria 2200mAH oraz port microUSB to już chyba standard. Na uwagę zasługuje również ceramiczna komora na susz. Jomotech pracuje w zakresie od 104°C do 226°C. Posiada dodatkowy wkład, dzięki któremu można waporyzować olejek i wosk.

Podsumowując nowe zestawienie tanich vaporizerów, najbardziej zasługują na uwagę modele Floawermate Aura oraz Xvape Vital. Jeśli ktoś szuka waporyzatora uniwersalnego nie tylko do suszu ale również do wosku/olejku to oprócz Flowermate można wybrać pomiędzy XVAPE V2 PRO,  IMAG 2 i Jomotech.

Poniższa tabelka pomoże w szybkim porównaniu poszczególnych modeli.

 

WPIS 2015:

Waporyzator do 300zł ? Czy można za te pieniądze kupić przenośny waporyzator do suszu który zapewni nam pożądane efekty? Okazuje się że tak. W tym przedziale cenowym na rynku mamy dostępnych kilka różnych urządzeń, a spośród wszystkich na szczególną uwagę zasługują te 4 modele:

Titan 1 (229zł), Titan 2 (288zł), VT1.0 (279zł) oraz Acigs vaporizer (299zł).

Wszystkie te vaporizery mają podobny – podłużny kształt i nie wielkie rozmiary.

 

Vaporizer VT1.0 to bardzo ciekawa propozycja sprzętu w tej samej klasie cenowej. 10 różnych ustawień temperatury daje nam dość dużą swobodę działania. Temperaturę ustawiamy po przez obrót dolnej części vaporizera, znajduję się tam pokrętło oraz pojedyncze ustawienia dla każdej temperatury. Zaczynając od najniższej czyli od 310°F a kończąc  na 400°F. W stopniach Celsjusza są to wartości od 155°C do 205°C, czyli co 5°C, tak więc całkiem sporo. Dioda led informuje nas o aktualnym statusie urządzenia, gdy vaporizer się nagrzewa to dioda mruga, a gdy zostanie osiągnięta ustalona temperatura dioda zaczyna świecić stałym światłem. Komora grzewcza zastosowana w tym modelu jest ceramiczna, co powinno poprawić trochę walory smakowe inhalowanego suszu. Tryb auto off został ustalony na 5 minut, to znaczy że po tym czasie vaporizer wyłączy nagrzewanie. Bateria 2600mAh zapewni nam dość długie działanie, a naładujemy ją przez standardowe gniazdo micro USB.

 Ostatnią propozycją jest nowy model vaporizera który wszedł do produkcji w tym roku, i jest to połączenie waporyzatora do suszu i e-papierosa do e-liquidów. Nazywa się Acigs.

Swoją budową przypomina nam trochę Titana 2. Do wyboru mamy 2 wymienne komory, jedna do suszu, a druga na e-liquid. Są one mocowane na silnym magnesie i bardzo łatwo jest je zmienić. W tym modelu zastosowany został mały wyświetlacz OLED który informuje nas o kilku rzeczach. W zależności od tego czy w urządzeniu znajduje się komora na susz czy komora na e-liquid, na wyświetlaczu pojawia się temperatura dla suszu lub napięcie i moc dla e-liquidów. Wszystkie te wartości możemy regulować przy pomocy dotykowych przycisków. Dla suszu mamy ustawienia temperatury od 170°C do 210°C (możliwość zmiany na Fahrenheity), natomiast dla e-liquidu jest to napięcie w zakresie 3.0 - 5.5V i moc 5 - 20W. Funkcje te zmieniają się automatycznie po zainstalowaniu odpowiedniej komory. Na wyświetlaczu znajdziemy również informację o aktualnym poziomie naładowania baterii. Akumulator o pojemności 1200mAh pozwala na 40minut ciągłej pracy urządzenia. Tak jak w poprzednich modelach również w tym znajduje się gniazdo micro USB służące do ładowania vaporizera.