Waporyzatory przenośne w przedziale 300-600zł
Nowe zestawienie na 2017 rok

W przedziale cenowym od 300 do 600zł można kupić już całkiem przyzwoity waporyzator nie tylko do suszu ale i do koncentratów. W tym artykule postaramy się przedstawić bliżej 6 różnych modeli od 3 znanych producentów: Boundless, Focusvape i Fenix.. [czytaj dalej...]

 

 

W tej kategorii cenowej najbardziej popularne i łatwo dostępne na rynku zaczynając od najtańszych są to takie modele jak: VS3 (349zł), Flowermate V5.0 (429zł), VS2 (489zł), Flowermate V5.0S (499zł), DaVinci DV2(529zł), Flowermate V8.0 (549zł), Flowermate V5.0 PRO (599zł)

Jak widać najwięcej vaporizerów jest rodziny Flowermate, więc zaczniemy od nich.
Flowermate V5.0, V5.0S to modele bliźniaczo podobne do siebie za wyjątkiem V5.0 PRO który posiada dodatkowo mały wyświetlacz OLED. Wszystkie mają kilka wspólnych cech, są to świetne jakościowo urządzenia, w eleganckiej aluminiowej obudowie. Kulturę pracy zapewnia ceramiczna podświetlana komora, oraz szklany ustnik. Od spodu znajduje się zasuwany przegródka gdzie umieszczamy nasz ustnik po skończonej waporyzacji. Automatyczne wyłączanie następuje po 1- minutach pracy. Natomiast to co różni te modele – w V5.0 mamy tylko jedno zaprogramowane ustawienie temperatury 196°C, w wersji V5.0S mamy do dyspozycji 3 ustawienia sygnalizowane różnymi kolorami diody led: 196°C/385°F kolor niebieski, 204°C/400°F kolor fioletowy, 212°C/415°F kolor czerwony. Wersja V5.0 PRO jest najbogatsza w ustawienia dzięki wbudowanemu wyświetlaczowi OLED, możemy regulować temperaturę w zakresie od 40°C do 230°C, a także widzimy jaki jest stan baterii. Wszystkie wymienione wyżej modele Flowermate cechuje bardzo szybki czas nagrzewania, około 20 sekund i urządzenie jest gotowe do pracy. Do pełni szczęścia brakuje jedynie gniazda micro-usb do ładowania. Zamiast tego mamy ładowarkę z okrągłym standardowym wtykiem 3,5mm. Jednak nie należy się zrażać, gdyż w każdym z tych vaporizerów znajduje się bardzo pojemny akumulator litowo-jonowy 5200mAh, dzięki czemu urządzenie powinno wytrzymać ponad 3 godziny ciągłej waporyzacji.

Gdy już jesteśmy przy Flowermate, nie sposób nie zauważyć większego brata a mianowicie modelu V8.0. Swoimi funkcjami oraz wyświetlaczem jest podobny do modelu V5.0 PRO. Tak samo na małym ekranie OLED znajdziemy informację o aktualnej temperaturze oraz stanie baterii. Również ceramiczna komora, aluminiowa obudowa i bardzo pojemna bateria to kolejne wspólne cechy z rodziną V5-tęk. Akumulator litowo-jonowa powinna zapewnić nam około 2,5h ciągłej pracy. Automatyczna wyłączanie następuje po 5 minutach grzania. Trochę inaczej zostały tu rozmieszczone pewne elementy takie jak komora na susz. Znajduje się ona nie na górze jak w pozostałych modelach lecz od spodu. Również miejsce na szklany ustnik jest na górze urządzenia, wysuwamy go gdy chcemy skorzystać z naszego vaporizera a po skończonej inhalacji i wsunięciu z powrotem, zabezpieczamy go gumową zaślepką. Jak w przypadku pozostałych modeli w tym również zastosowano gniazdo okrągłe 3,5mm.

Kolejny vaporizer tym razem VS2
Model który został wprowadzony do produkcji po dużym sukcesie jaki osiągnął Titan 2.
Mamy tu do czynienia z bardzo lekkim, poręcznym i stosunkowo cienkim urządzeniem, wyposażonym w wyświetlacz OLED. Na ekranie znajdziemy takie informacje jak temperaturę oraz stan baterii. Zakres w jakim możemy operować to od 93°C do 220°C, jest też do wyboru skala Fahrenheita. Bateria 1100mAh powinna wystarczyć na godzinę ciągłej waporyzacji. Standardowy port micro-USB służy do ładowania naszego vaporizera. Ciekawostką w tym modelu jest dodatkowy wkład – mini filtr węglowy, który montuje się wewnątrz ustnika, a który ma za zadanie pochłaniać niepożądane zapachy i zanieczyszczenia. Oczywiście możemy ale nie musimy z niego korzystać.

Model VS3, jest to najnowszy model 2015
Swoim kształtem przypomina trochę vaporizer Firelfy. Producentem jest ta sama firma która wypuściła sławnego Titana, więc wiemy po części czego się spodziewać. W tym modelu nie znajdziemy wyświetlacza, za to o wszystkim informuje nas wielokolorowa dioda LED. Do dyspozycji mamy 3 ustawienia temperatur, każde sygnalizowane innym kolorem: 193°C /380°F - kolor czerwony,
204°C/400°F - kolor zielony, 226°C/440°F - kolor niebieski. Podobnie jak w przypadku vaporizerów Flowermate zastosowano tu ceramiczną komorę oraz szklany ustnik, co powinno poprawić nam komfort pracy z tym modelem. Bateria ma pojemność 1300mAh i godzina ciągłej pracy na maksymalnej temperaturze nie powinna być wyzwaniem. Naładujemy ją przez wbudowany port micro-USB.