Poniżej przedstawiamy najbardziej popularne i warte zakupu, modele przenośnych waporyzatorów.

Ceny na dzień 24.01.2020 przedstawiają się następująco:

 

Fenix Mini - 218 zł 

Fenix Pro - 519 zł 

Boundless CFX - 489 zł

X-Max Starry 3.0 - 289 zł

Flowermate Slick - 319 zł

DaVinci MIQRO - 575 zł

Boundless CFC 2.0 - 319 zł

 

Na wstępie warto przyjrzeć się poniższej tabeli, która krótko podsumowuje najważniejsze cechy i parametry techniczne powyższych modeli

 

 

Fenix Mini

Fenix Mini to jeden z najpopularniejszych modeli przenośnych w ostatnim czasie. Jest bardzo mały ale za to wydajny waporyzator, który wytwarza świetnej jakości parę. Posiada on wyświetlacz OLED, na którym widnieje stan baterii, temperatura oraz czas trwania sesji (4 minuty). Fenix Mini to vaporizer konwekcyjny i umożliwia waporyzację suszu oraz koncentratów, choć zdecydowanie lepiej radzi sobie z suchymi ziołami. Zakres dostępnych temperatur od 160 do 221°C, z opcją zmiany co 1°C. Atutem jest bardzo szybki czas nagrzewania do temperatury 200°C w nieco ponad 20 sekund. Komora wykonana została ze stali nierdzewnej i gwarantuje całkiem niezły smak pary. Dodatkowa dioda podświetlająca okienko ustnika, powiadamia nas czy waporyzator nagrzewa się (kolor czerwony) czy już osiągnął wybraną temperaturę i jest gotowy aby zacząć inhalację (kolor zielony). Wbudowany akumulator ma pojemność 1600mAh i w pełni naładowany, potrafi zasilić vaporizer przez 50 a nawet 60 minut w zależności od używanych temperatur. Standardowy port microUSB służy do ładowania baterii.

 

 

PLUSY

- Kompaktowe wymiary

- Pełna kontrola temperatury

- Szybkość nagrzewania

- Świetna jakość pary


MINUSY:

- Brak wymiennego akumulatora

 

 

Fenix Pro

 Fenix Pro

Fenix Pro to chyba najciekawszy i najnowszy model spośród przedstawionych tutaj waporyzatorów. Ten mały vaporizer produkuje bardzo dobrej jakości parę. Innowacyjną rzeczą w tym modelu jest pełny dostęp do całej ścieżki powietrza gdyż jej elementy są w pełni demontowane, dzięki czemu zawsze możemy utrzymać nasz waporyzator w doskonałej czystości, nawet po wielu miesiącach intensywnej eksploatacji. Fenix Pro to niejako następca Fenixa Mini. Nowy model posiada duży wyświetlacz OLED, standardowo pokazujący wszystkie niezbędne informacje. Obudowa w tym modelu wykonana została z aluminium. Górne wieczko, mocowane jest na wygodny i mocny magnes neodymowy. W dolnej części obudowy znajduje się  magnetyczna metalowa wykałaczka, która przydatna jest przy mieszaniu ziół w komorze podczas waporyzacji. Ustnik wykonany został z czarnego szkła żaroodpornego a komora ze stali nierdzewnej. Wbudowana wibracja powiadamia nas o statusie urządzenia. Długość trwania sesji możemy ustawić na 3, 4, 5 lub 6 minut. Regulacja temperatury jest możliwa co 1°C w zakresie od 160 do 221°C. Nagrzewanie do 200°C zajmuje niecałe 30 sekund. Fenix Pro posiada wbudowany akumulator o pojemności 2300mAh, który potrafi zasilić urządzenie przez 80 minut. Ładowanie odbywa się przez port microUSB. Warto zaznaczyć, że Fenix Pro może być ładowany prądem 1A, więc czas ładowania jest skrócony, porównaniu do innych modeli.

 

PLUSY

- Wysoka jakość wykonania

- Szybkość nagrzewania

- Dobra jakość pary

- Pełen dostęp do ścieżki powietrza

- Zintegrowana metalowa wykałaczka

- Wygodna magnetyczna pokrywa

MINUSY:

- Brak wymiennego akumulatora

 

 

 

Boundless CFX

 Boundless CFX

 

Waporyzator przenośny Boudnless CFX to nadal świetna pozycja jeśli chodzi o vaporizer w kwocie do 500 zł. Jest to model z wyższej półki,  dostępny w relatywnie niskiej cenie. CFX umożliwia waporyzację suszu i różnego rodzaju koncentratów, takich jak olejki czy woski. Komora wykonana została z ceramiki, a górne wieczko zamykane jest na magnes neodymowy. Boundless CFX został wyposażony w bardzo duży i rzadko spotykany kolorowy wyświetlacz OLED o przekątnej aż 1,77". Ekran przypomina trochę zegary deski rozdzielczej samochodu i znajdują się tam takie informacje jak temperatura, licznik czasu oraz poziom naładowania baterii. W Boudnless CFX możemy precyzyjnie ustawiać temperaturę co 1°C w bardzo szerokim zakresie, od 40 do 220°C. Szybkość nagrzewania w tym modelu jest również rewelacyjna, gdyż temperaturę 200°C CFX osiąga w około 20 sekund, a po nagrzaniu, urządzenie powiadamia nas o gotowości do inhalacji za pomocą wbudowanej wibracji. CFXa jest zasilany dwoma wbudowanymi akumulatorami o łącznej pojemności 5000mAh. Po naładowaniu di pełna, potrafią zasilić urządzenie przez około 90 minut. Ładowane odbywa się przy pomocy zwykłego portu microUSB umieszczonego z boku obudowy a także przez dołączoną ładowarkę sieciową.

PLUSY:

- Pełna kontrola temperatury

- Szybkość nagrzewania

- Waporyzacja suszu i koncentratów

- Długi czas pracy na jednym ładowaniu

- Duża dostępność części zamiennych i dodatkowych akcesoriów

 

MINUSY:

- Duże wymiary urządzenia

 

 

 

X-Max Starry 3.0

X-Max Starry 3.0

 

X-Max Starry 3.0, to obok Fenixa Mini w ostatnim czasie najchętniej kupowany waporyzator przenośny. Jest on bardzo solidnie wykonany, obudowa jak i pokrywa górna wykonane są z aluminium. Ceramiczna komora na susz oraz ustnik Zirconia, gwarantują chłodną i smaczną parę. Starry 3.0 posiada ekran OLED, który pokazuje standardowo czas trwania sesji, temperaturę oraz poziom naładowania akumulatora. Wbudowana wibracja również powiadamia nas o aktualnym stanie urządzenia. Zakres temperatur jakie obsługuje ten model to od 100 do 240°C i możliwość zmiany co 1°C. Nagrzewanie do 200°C jest bardzo szybkie, poniżej 30 sekund. Starry 3.0 zasilany jest wymiennym ogniwem 18650 o pojemności 2900mAh, które powinno wystarczyć na około 60 minut działania. Do ładowania służy port microUSB lub pomożemy posłużyć się zewnętrzną ładowarką dla tego typu ogniw. Ciekawostką w tym modelu jest możliwość używania waporyzatora podczas ładowania.

 

PLUSY

- Wysoka jakość wykonania

- Wymienne ogniwo 18650

- Szybkość nagrzewania

- Możliwość waporyzacji suszu i koncentratów

- Świetna jakość pary

- Duża dostępność części zamiennych i dodatkowych akcesoriów

 

MINUSY:

- Zasadniczo brak

 

 

Flowermate Slick

Flowermate Slick

 

Flowermate Slick to przenośny waporyzator kondukcyjny o klasycznym, podłużnym kształcie. Umożliwia on waporyzację suszu i substancji płynnych – koncentratów. Dobrze wykonany z wysokiej jakości materiałów, stylizowany na carbon. Slick nie posiada wyświetlacza i jedynie 3 predefiniowane ustawienia temperatury: 196, 204 i 215°C natomiast kolorowa dioda LED informuje nas, które z powyższych ustawień jest włączone a dodatkowo pomaga nam jeszcze powiadomienie wibracyjne. Nagrzewanie do 200°C trwa około 30 sekund. Ustnik wykonany został ze szkła, a komora z czarnej ceramiki, dzięki czemu otrzymywana para ma dobry, nie zakłócony niczym smak. Flowermate Slick posiada wymienne ogniwo typu 18650 o pojemności 2500mAh, które powinno zasilić vaporizer przez około 60 minut. Akumulator możemy ładować przez umieszczony na obudowie port microUSB lub za pomocą zewnętrznej, dedykowanej ładowarki.

PLUSY

- Bardzo dobre wykonanie i fajny design

- Wymienne ogniwo 18650

- Szybkość nagrzewania

- Możliwość waporyzacji suszu i koncentratów

- Bogate wyposażenie zestawu

 

MINUSY:

- Tylko 3 ustawienia temperatury

 

 

DaVinci MIQRO

DaVinci MIQRO

 

DaVinci MIQRO do pomniejszona wersja starszego brata DaVinci IQ. Ten vaprizer jest bardzo mały i dyskretny. Zamiast wyświetlacza, zastosowano tutaj 15 diod LED które razem, tworząc całość zastępują standardowy ekran z informacjami. Waporyzator jest wykonany z wysokiej jakości materiałów, obudowa jest aluminiowa, a komora grzewcza ceramiczna. Zakres temperatur jakie możemy ustawiać to od 176-221°C a do pełnej obsługi pomocna jest dedykowana aplikacja na urządzenia mobilne. MIQRO zasilany jest wymiennym akumulatorem typu 18350 o pojemności 900mAh, który wystarcza na około 30 minut pracy. Do ładowania służy standardowy port microUSB. MIQRO występuję w kilku fajnych wariantach kolorystycznych.

PLUSY

- Wysoka jakość wykonania

- Kompaktowe wymiary

- Wymienny akumulator

- Aplikacja na urządzenia mobilne


MINUSY:

- Krótki czas pracy akumulatora – 30 minut

 

 

Boundless CFC 2.0

Boundless CFC

 

Boundless CFC 2.0 to druga generacja i następca dość popularnego modelu – CFC. Vaporizer ten jest bardzo mały i wygodny, idealny dla osób ceniących sobie dyskrecję. Został on zaprojektowany do waporyzacji suszu. Posiada on ogrzewanie kondukcyjne. Komora wykonana jest z ceramiki, przez co wytwarzana para jest smaczna i czysta. Zakres temperatur jakie mamy do dyspozycji jest dość szeroki, od  60 do 230°C, z dokładnym ustawianiem co 1°C. Nagrzewanie do temperatury 200°C zajmuje około 30 sekund. Boundless CFC 2.0 posiada czytelny i nowoczesny ekran OLED, który wyświetla nam takie informacje jak poziom naładowania baterii oraz ustawioną i aktualną temperaturę. Wbudowany akumulator o pojemności 1200mAh powinien zapewnić około 60 minut działania, co jest bardzo dobrym wynikiem jak na tak mały vaporizer. Urządzenie ładujemy przez standardowy port microUSB z jakiegokolwiek źródła prądu. Producent do fabrycznego zestawu dołączył także adapter 14/18 mm, dzięki któremu możemy podłączyć waporyzator do filtra wodnego i cieszyć się chłodniejszą i bardziej delikatną parą.


PLUSY:

- Kompaktowe wymiary

- Pełna kontrola temperatury

- Szybkość nagrzewania

- Adapter wodny w zestawie

MINUSY:

- Całość wykonana z tworzywa sztucznego

- Długi czas ładowania

- Brak wymiennego akumulatora

 


 

PONIŻEJ ZNAJDUJE SIĘ TREŚĆ ARTYKUŁU Z 2017 ROKU

Idąc od najtańszego vaporizera modele klasują się mniej więcej tak (ceny na dzień 2017.10.16):

- Fenix 319zł

- Fenix Svaty 329zł

- Boundless CFC 399zł

- Focusvape Pro (z bubblerem) 418zł

- Focusvape Adventurer 549zł

- Boundless CFX 569zł

 

Warto przyjrzeć się poniższej tabeli która pozwoli szybko porównać między sobą omawiane tutaj modele.

 

 

FENIX

 

Vaporizer Fenix – to prosty a zarazem skuteczny sprzęt służący do waporyzacji suszu i koncentratów takich jak olejki, woski itp. Fenix nie posiada żadnego ekranu – wyświetlacza. Producent w tym modelu udostępnił 4 ustawienia temperatury, każde z nich sygnalizowane jest innym kolorem diody LED. Tak więc mamy: 170°C - kolor zielony, 180°C - kolor niebieski, 190°C - kolor fioletowy, 210°C - kolor czerwony. Komora wykonana została ze stali nierdzewnej. Aby móc waporyzować koncentraty trzeba użyć specjalnej do tego celu przeznaczonej wkładki – kontenerka, który znajduje się również w zestawie. Bateria w tym modelu ma pojemność 2200mAh i zapewnia około 50 minut działania. Ładujemy ją przez standardowy port microUSB. Vaporizer Fenix to dobry wybór dla osób które będą waporyzowały nie tylko susz ale także i koncentraty. Za jego kupnem przemawia przede wszystkim niska cena i bardzo dobra jakość wykonania.

PLUSY:

- Cena/Jakość wykonania

- Waporyzacja suszu i koncentratów

MINUSY:

- 4 ustawienia temperatury

 

 

Fenix Svaty

Vaporizer Fenix Svaty to jeden z najmniejszych konwekcyjnych waporyzatorów przenośnych jaki został do tej pory wyprodukowany. Jego wysokość to tylko 10cm. Umożliwia waporyzację suszu w komorze ze stali nierdzewnej. W tym modelu mamy możliwość pełnej kontroli temperatury w zakresie od 160 do 210°C. Dzięki wbudowanemu wyświetlaczowi OLED widzimy aktualną temperaturę oraz możemy monitorować również poziom naładowania baterii. Wbudowany akumulator ma pojemność 1650mAh i zapewnia nam około 45 minut waporyzacji. Ładowanie odbywa się przez wbudowany port microUSB. Fenix Svaty również bardzo szybko osiąga wybraną temperaturę. Aby nagrzać się z temperatury pokojowe do 200°C potrzeba mu jedynie 20 sekund. Jest to świetny wynik.

PLUSY:

- Cena/Jakość wykonania

- Bardzo małe wymiary

- Szybkość nagrzewania

- Pełna kontrola temperatury

MINUSY:

- Czas pracy na baterii

 

 

BOUNDLESS CFC

Vaporizer Boundless CFC to bardzo fajny model o ciekawym kształcie. Przeznaczony jest do waporyzacji suszu. Komora w tym modelu została wykonana z ceramiki co gwarantuje nam czysty smak podczas inhalacji. Zakres obsługiwanych temperatur to 60-230°C. Mamy możliwość dokładnego ustawiania – co 1°C. Nagrzewanie jest bardzo szybkie, do 200°C w około 22 sekundy. Boundless CFC posiada ekran OLED o przekątnej 0,69”, na którym znajdziemy takie informacje jak poziom naładowania baterii oraz ustawioną i aktualną temperaturę. Ciekawostką w tym modelu jest możliwość przestawienia orientacji ekranu o 180 stopni,  w zależność czy ktoś jest prawo czy lewo ręczny może sobie to dowolnie ustawić. CFC posiada również bardzo dobrą baterię. Akumulator jaki został wbudowany w urządzenie ma pojemność 2200mAh i starcza na około 90 minut pracy. Baterię ładujemy poprzez standardowy port microUSB.

PLUSY:

- Design/Wymiary

- Pełna kontrola temperatury

- Szybkość nagrzewania

- Czas pracy na baterii

MINUSY:

- Ubogi zestaw akcesoriów

 

 

BOUNDLESS CFX

Vaporizer Boudnless CFX to model z wyższej półki dostępny w relatywnie niskiej cenie. Umożliwia waporyzację suszu i wszelkiego rodzaju koncentratów. Komora wykonana jest z ceramiki a wieczko komory zamykane jest na magnes. CFX został wyposażony w bardzo duży, kolorowy wyświetlacz OLED o przekątnej 1,77". Na ekranie przypominającym trochę zegary na desce rozdzielczej samochodu znajdują się takie informacje jak temperatura, licznik czasu oraz stan baterii. W Boudnless CFX możemy precyzyjnie sterować temperaturą w zakresie od 40 do 220°C. Szybkość nagrzewania w tym modelu jest również rewelacyjna, bo temperaturę 200°C osiąga w około 20 sekund, a po osiągnięciu wybranej przez nas wcześniej temperatury vaporizer powiadamia o gotowości do inhalacji wbudowaną wibracją. CFXa zasilają 2 akumulatory o łącznej pojemności 5000mAh. Na pełnym ładowaniu zapewniają one około 90 minut pracy. Ładowane są przy pomocy zwykłego portu microUSB umieszczone z boku urządzenia a także przez dołączoną ładowarkę sieciową.

PLUSY:

- Pełna kontrola temperatury

- Szybkość nagrzewania

- Waporyzacja suszu i koncentratów

MINUSY:

- Duże wymiary urządzenia

 

 

FOCUSVAPE PRO (wersja z bubblerem)

 

Focusvape Pro (wersja z bubblerem) to vaporizer przenośny stworzony do waporyzacji suszu. W zestawie otrzymujemy także szklaną nasadkę filtrującą tzw. bubbler, który przez wodną filtrację oczyszcza jeszcze bardziej i łagodzi inhalowaną przez nas parę. Focusvape Pro przypomina klasycznego e-papierosa, więc jest wygląd jest dość dyskretny. Komponenty takie jak sitka i komora są wykonane z ceramiki a ustnik ze szkła żaroodpornego, co przekłada się na czysty smak podczas waporyzacji. Na malutkim ekranie OLED widzimy temperaturę oraz poziom naładowania baterii. Zakres temperatur jaki mamy do wyboru to od 80 do 240°C. Nagrzewanie do 200°C zajmuje około 35 sekund, a po osiągnięciu wybranej przez nas temperatury urządzenie powiadomi nas o tym za pomocą wbudowanej wibracji. Focusvape Pro jak i wszystkie inne modele tego producenta posiada wymienny akumulatorek typu 18650. Ten dołączony do zestawu ma pojemność 3200mAh i wystarcza na około 75 minut pracy. Ładowanie umożliwia wbudowany w vaporizer port  microUSB, lub jeśli posiadamy w domu ładowarkę do tego typu ogniw to możemy jej śmiało użyć i ładować nasz akumulatorek wyciągnięty z urządzenia. Ciekawostką w tym modelu jest obracany pierścień, którym sterujemy ilością przepływu powietrza. Obracając nim odkrywamy bądź zakrywamy wloty powietrza. Do wyboru mamy 3 ustawienia.

PLUSY:

- Pełna kontrola temperatury

- Wymienny akumulatorek

- Ceramiczne i szklane komponenty

- Szklany bubbler

MINUSY:

- Waga urządzenia

 

 

FOCUSVAPE ADVENTURER

Focusvape Adventurer to waporyzator przeznaczony do suszu, który w swoim wnętrzu posiada wbudowany filtr wodny – bubbler. Model ten został wyposażony w chowany bubbler wykonany ze szkła żaroodpornego. Dzięki niemu inhalacja jest jeszcze przyjemniejsza a wdychana para chłodniejsza i bardziej łagodna. Focusvape Adventurer posiada ekran OLED na którym widnieją informacje o temperaturze i poziomie naładowania baterii. Zakres temperatur jakie możemy ustawiać to od 80 do 240°C. Ceramiczna komora i szklany ustnik wraz z bubblerem zapewniają najczystrze doznania smakowe. Zastosowany akumulator typu 18650 jest wymienny. Oryginalny dostarczany wraz z urządzeniem ma pojemność 3200mAh i powinien wystarczyć na około 75 minut waporyzacji. Jeżeli posiadamy zewnętrzną ładowarkę do tego typu ogniw to możemy bez problemu jej użyć bądź ładować nasz akumulator za pomocą wbudowanego w vaporizer standardowego portu microUSB.

PLUSY:

- Wbudowany bubbler

- Wymienny akumulatorek

- Ceramiczne i szklane komponenty

MINUSY:

- (zasadniczo brak)