Niedawno na rynku pojawiły się dwa nowe produkty, Crafty + oraz Utillian 722. W przybliżeniu oba urządzenia są do siebie podobne, jeśli chodzi o wymiary, budowę i funkcjonalność. Oba posiadają ogrzewanie hybrydowo - konwekcyjne, natomiast cena mocno ich różni. Poniżej przeczytacie o podstawowych informacjach na temat Crafty + oraz Utillian 722.

Utillian 722

 

Jakość pary

Podczas, gdy stara wersja Crafty, i większy brat Mighty zbierają bardzo dobre opinie chodzi o waporyzacją suszu, to w teraz takżę Utillian 722 jest zaskakująco blisko pod względem wydajności i jakości wytwarzanej pary. Posiada opatentowany system grzewczy, który dostarcza miłośnikom waporyzacji wysokiej jakości, mocnej i smacznej pary. 

Crafty +, który posiada także w swojej budowie (pokrywie) jednostkę chłodzącą, i dostarcza parę nieco gładszą niż Utillian 722, chodź czasem jest znacznie trudniej go wyczyścić. Zarówno jeden jak i drugi model produkują bardzo mocną parę, jednakże Crafty + nieco daje jej troszeczkę więcej. 

 

Biorąc pod uwagę wszystkie aspekty, Utillian 722 zbliża się jakościowo pod względem wytwarzania pary do Crafty +, jednakże niesamowicie ciężko będzie pokonać lata praktyki i niesamowitą inżynierię firmy “Storz & Bickel”. Więc jeśli chodzi o jakość pary to jednak Crafty + zajmuje miejsce na samym szczycie. Jakość wykonania

Trudno zaprzeczyć tak wysokiej jakości z jaką wyprodukowane są waporyzatory od Storz & Bickel, jednakże Crafty + pozostawia wiele do życzenia pod względem budowy fizycznej. Jest niezawodny, solidny oraz skuteczny, ale jest wykonany z tworzywa sztucznego. Crafty +, to produkt medyczny i bezpieczny w użyciu, jednakże uczucie plastiku w rękach, sprawia olbrzymi zawód, zwłaszcza za urządzenie które kosztuje w granicy 1000 zł.

Utillian 722 posiada aluminiową obudowę, która jest bardzo solidna i pięknie się prezentuje. Ustnik posiada aluminiową obudowę, dzięki czemu nadaje mu atrakcyjny wygląd. Lekki i przenośny Utillian 722 pod względem budowy fizycznej i estetyki bije na głowę Crafty +.Crafty + 
Żywotność baterii

Żadne z omawianych urządzeń nie ma wymiennej baterii, takiej jak np. w V5 Nano. Obie wykorzystują ładowanie przez port microUSB, jednak żywotność baterii w Utillian 722 jest nieco lepsza od tej w Crafty + .

W Crafty + można spodziewać się od 5 do 7 sesji przy pełnym naładowaniu, Utillian 722 jest w stanie wykonać od 6 do 8 sesji na jedno ładowanie. Niby jest to drobna kwestia, jednakże w tej kwestii to właśnie Utillian 722 odnosi zwycięstwo. 

 

Mobilność

Oba urządzenia są przenośnymi kieszonkowcami, chociaż nie należą do tych najmniejszy takich jak np. DaVinci MIQRO. Crafty + cechuje się mniejszą wagą i nieco mniejszym  rozmiarem, a jego plastikowa konstrukcja jest jednak bardzo trwała i niezawodna, a praktyczność używania kapsułek dozujących w podróży jest trudna do pokonania przez inne modele.

Utillian 722 to wspaniały przenośny waporyzator, posiada prawie ten sam rozmiar, ale bardzo trudno będzie zdetronizować Crafty +. Obsługa

Oba urządzenia są proste w obsłudze, jedynie za pomocą jednego przycisku. Crafty+ posiada dedykowaną aplikację, niektórzy mogą uznać, że korzystanie z aplikacji może być niepotrzebnym dodatkiem. Tutaj należy nadmienić, że firma Apple zaczęła blokować aplikacje dla waporyzatorów, co oznacza, że jeśli jesteś użytkownikiem iPhone'a, możesz mieć problem z pełną obsługą i funkcjonalnością Crafty+. Z tego powodu musimy dać zwycięstwo dla Utillian 722. Nie ma tutaj żadnej aplikacji, więc nie trzeba angażować smartfonu do obsługi waporyzatora i także nie ma obawy, że twoje urządzenia zostanie pozbawione funkcjonalności pod wpływem kaprysu firmy takiej jak Apple.

Crafty + dzięki bardziej unikalnemu i przemysłowemu wzornictwu może zyskać jeszcze kilka plusów, jest nieco mniejszy niż Utillian 722. Biorąc to pod uwagę, Utillian 722 wygląda bardziej niepozornie i naprawdę  trudno jest napotkać jakiekolwiek problemy z tym urządzeniem. Jest to remis dla obu jednostek w tej kategorii.

 

Użytkownicy, którzy chcą jeszcze bardziej dyskretnego urządzenia, zwykle skłaniają się w kierunku Davinci MIQRO.

DaVinci MIQRO Zakres obsługiwanych temperatur

Oba urządzenia mają nieco ograniczoną opcję ustawiania temperatury. W przeciwieństwie do innych urządzeń, takich jak Arizer Solo 2, oferujących precyzyjną kontrolę temperatury. Tak jak było wspomniane wcześniej, używamy tylko jednego przycisku do sterowania urządzeniem, oznacza to ograniczone opcje wyboru. Utillian 722 ma 4 wstępnie ustawione temperatury i piąty tryb „doładowania”.

 

Crafty + ma możliwość wyboru 2 wstępnie ustawionych temperatur, a także trybu doładowania. Podczas gdy Crafty +  ma aplikację na smartfona (jeśli nie masz obecnie systemu iOS), która pozwala wybierać temperatury, to lepiej to w Utillian 722.

Chociaż nie jest to duże zwycięstwo, z pewnością wolimy lepszą wszechstronność i wyższą maksymalną temperaturę, jaką zapewnia Utillian 722, i to on wygrywa w tej kategorii. I jak już wcześniej zauważyliśmy, użytkownicy iPhone'a mogą utknąć tylko z 3 ustawieniami, co sprawia, że Utillian 722 lepszy w tej materii.

Te dwie jednostki są na dłuższą metę dość podobne. Crafty + jest trudny do pokonania pod względem swojej wydajności i jakości pary, ale Utillian 722 naprawdę jest bardzo blisko i dzięki niskiej cenie warto wziąć pod uwagę zakup właśnie Utilliana. Jego estetyka, jakość wykonania i inne drobne zalety czynią go silnym konkurentem dla Crafty + a  nawet pod kilkoma względami górują nad Crafty+.

 

Podsumowanie

Crafty +  to dobry przenośny vaporizer, i podobnie jak Mighty wytwarza bardzo wysokiej jakości parę, ale różnica cen między Crafty+ a Utillian 722 jest spora. Aluminiowa konstrukcja, lepsza kontrola temperatury i świetna jakość pary w 722 są dużymi zaletami tego modelu. Jeśli masz ograniczony budżet, marzy Ci się Crafty+ i nie możesz sobie na niego pozwolić, śmiało zdecyduj się na Utillian 722 gdyż dostarczy Ci porównywalnych wrażeń za dużo mniejsze pieniądze.

 

Utillian 722 jest dostępny w naszym sklepie internetowym - kliknij i sprawdź cenę.