XVAPE Aria to stosunkowo nowy, przenośny model waporyzatora, który umożliwia waporyzację suchych ziół oraz koncentratów.

 


 

Zobacz też:

Czym jest susz CBD? Co warto wiedzieć na jego temat?

Sprawdź nasze polecane modele vaporizerów przenośnych do 600 zł

FAQ - najczęściej zadawane pytania w temacie waporyzacji

 


 

 

Budowa zewnętrzna

 

 

XVAPE Aria to dość mały waporyzator, o wymiarach 118 x 34 x 22 mm i wadze 135 g. Przedstawiony egzemplarz jest koloru czarnego (czarne wstawki imitujące skórę), a w ofercie producenta znajduje się jeszcze kilka wersji kolorystycznych. Na skóropodobnych panelach znajduje się małe i dyskretne logo XVAPE. Szkielet zewnętrzny wykonany został ze szczotkowanego aluminium i jest koloru srebrnego.

 

Na jednej z metalowych krawędzi umieszczona wszystkie niezbędne elementy: wyświetlacz OLED, przycisk POWER, przyciski + i – oraz gniazdo ładowania microUSB. W dolnej części metalowego szkieletu znalazło się miejsce na metalową wykałaczkę, pomocną przy ubijaniu lub opróżnianiu komory . Podobne rozwiązanie znajdziemy np. w modelu Fenix Pro. U dołu również znajdują się otwory którędy wpada powietrza gdy chcemy wziąć „bucha”.

Górna część skrywa komorę, którą przykrywa ustnik. Komora ma owalny kształt i została wykonana z ceramiki. Jest praktycznie taka sama jak w modelach  Starry 3.0 czy Fog. Na dnie komory znajduje się  stalowe sitko. Ustnik idealnie przylega do urządzenia dzięki dwóm magnesom neodymowym, więc jego montaż i demontaż jest bardzo łatwy i przyjemny. W ustniku zastosowano ceramiczny wkład oraz 2 ze stalowe sitka, podobnie jak w modelu Starry, a sam ustnik wykonany został z tworzywa sztucznego.

 

 

 

Całość sprawia dobre wrażenie. Waporyzator wygodnie leży w dłoni i wygląda na dość solidny. Metalowa obudowa powinna bardzo skutecznie odprowadzać ciepło.

 

 

 

ObsługaXVAPE Aria jest bardzo prosty w obsłudze, tak jak i z resztą większość tego typu modeli. Waporyzator włączamy i wyłączamy 3 krotnym, szybkim wciśnięciem przycisku zasilania. Po włączeniu na ekranie pojawia się napis XVAPE i vaporizer rozpoczyna automatyczne nagrzewanie do ostatnio ustawionej temperatury – migająca ikona gorącej filiżanki. Po nagrzaniu poczujemy krótką wibrację, która powiadamia nas, że proces nagrzewania się zakończył i urządzenie jest gotowe do pracy i jednocześnie licznik zaczyna odmierzać czas. Licznik odmierza czas sesji. Czas ten możemy zmieniać pomiędzy 5 a 10 minut przez jednoczesne wciśnięcie i przytrzymanie przez krótką chwilę przycisku POWER oraz +. Gdy czas dobiegnie końca, waporyzator ponownie zawibruje i wyłączy się. Aby kontynuować sesję, możemy ponownie uruchomić urządzenie 3 krotnym wciśnięciem przycisku zasilania. Do dyspozycji mamy szeroki zakres temperatur, dzięki któremu możemy pozwolić sobie na waporyzację wielu różnych ziół. Najniższa możliwa temperatura to 100°C a najwyższa 240°C. Skalę temperatury możemy także zmieniać pomiędzy stopniami Celsujsza i Fahrenheita przez jednoczesne wciśnięcie i przytrzymanie przycisków POWER i -. Aria dość szybko nagrzewa się i w ciągu 30 sekund vaporizer jest gotowy do inhalacji. Na ekranie oprócz aktualnej i ustawionej temperatury oraz licznika czasu, znajduje się także ikona wskazująca poziom naładowania akumulatora. Wbudowany akumulator ma pojemność 2600mAh i powinien zapewnić około godziny działania, wiec jest to całkiem przyzwoity wynik. Ładowanie odbywa się przez standardowy port microUSB. W zestawie znajduje się kabel USB, ale urządzenie możemy ładować także np. ładowarką od smortfona, a maksymalny prąd ładowania to 1A.

 

 

 

Zawartość zestawu

 

 

XVAPE Aria posiada dość bogaty zestaw akcesoriów. Wewnątrz pudełka znajdziemy:

 

  • Gumową nakładkę na ustnik
  • Wyciorek
  • Kabel USB
  • Stalowa podkładka do koncentratów
  • Zapasowe małe sitka ustnika 2szt.
  • Zapasowe duże sitka ustnika 2szt.
  • Patyczki do czyszczenia 3szt.
  • Ściereczki nasączone alkoholem 3szt.
  • Instrukcja obsługi w języku angielskim

 

Podsumowanie


XVAPE Aria to prosty i skuteczny waporyzator z ogrzewaniem kondukcyjnym, przeznaczony dla początkujących i okazjonalnych miłośników waporyzacji. Umożliwia inhalację ziół oraz koncentratów. Jest dobrze i solidnie wykonany, posiada metalową obudowę, wyświetlacz OLED, wbudowaną wibrację, ceramiczną komorę oraz magnetyczny ustnik. Prosty i funkcjonalny o nie wielkich gabarytach XVAPE Aria jest świetnym wyborem na pierwszy vaporizer przenośny dla początkujących.XVAPE Aria znajdziesz oczywiście w naszym sklepie internetowym w atrakcyjnej cenie – KLIKNIJ!