Co można zwaporyzować?

Oprócz popularnej marihuany istnieje wiele innych roślin, które nadają się do palenia a tym bardziej do waporyzacji czy nawet aromaterapii. Wiele ziół posiada swoje właściwości lecznice i z powodzeniem możemy je inhalować z vaporizera. Ważne jest to że każde z nich posiada inną temperaturę wrzenia, czyli kluczem do sukcesu jest odpowiedni waporyzator z regulacją temperatury i dobranie jej prawidłowo do określonej rośliny.

 

Sałata jadowita.

Zalecana temperatura waporyzacji  od 100 do 150°C


W XIX wieku szeroko stosowana jako alternatywa dla opium. Ma działanie uspokajające , wywołuje euforię i uczucie relaksu.

 

Kava Kava (Pieprz metystynowy)

Zalecana temperatura waporyzacji  od 175 do 200°C

Najbardziej popularna na wyspach Pacyfiku, i była tam używana w ceremoniach jako napój, od setek lat.  Tamtejsi mieszkańcy stosowali kave do leczenia infekcji, bólów mięśni, reumatyzmu, zaparć,  chorób skóry, astmy,  bezsenności. Działa psychoaktywnie powoduje rozluźnienie mięśni i poprawia jasność umysłu.

 

Niebieski lotos

 Zalecana temperatura waporyzacji od 100 do 125°C

Pochodzi z nad Nilu, i był tam przez tysiące lat wykorzystywany w ceremoniach religijnych w celu osiągnięcia wyższych poziomów świadomości. Ma działanie uspokajające, , działa antystresowo, przeciw lękowo, może być używany jako środek nasenny.

 

Kocimiętka

Zalecana temperatura waporyzacji od 125 do 150°C

Ze względu na jej właściwości medyczna była od dawna stosowana w Chinach i innych krajach europejskich w ziołolecznictwie. Waporyzowana daje poczucie spokoju i relaksu, czasem lekką euforię.

 

Rumianek

Zalecana temperatura waporyzacji od 100 do 125°C

Bardzo popularna roślina w Polsce używana w lecznictwie.  Ma właściwości przeciw zapalne, przeciw skurczowe, łagodzi bóle głowy i działa uspokajająco.

 

Melisa lekarska

 

Zalecana temperatura waporyzacji 142°C

Roślina stosowana w ziołolecznictwie, popularna w postaci torebek z których robi się napar.

Uspokaja, zmniejsza bezsenność, pomaga w nerwicy i stanach lękowych, zmniejsza bóle głowy, bołe menstruacyjne . Działa korzystnie na układ pokarmowy, pobudza trawienie.

 

Zielona herbata

 

Zalecana temperatura waporyzacji  150°C

Pochodzi z Chin i została rozprzestrzeniona na cały świat. Jest bardzo popularnym napojem przyrządzanym jedynie wyłącznie z liści herbaty chińskiej. Ma silne właściwości detoksykacyjne, wzmacnia odporność, dodaje energii, zwalcza bóle głowy i mięśni.

 

Należy pamiętać aby zachować szczególną ostrożność podczas korzystania ze wszystkich ziół.

 

Źródła: davincivaporizer.com, tobaccin.pl